Isıtma sistemlerinden yüksek verimlilikle ve ekonomik olarak faydalanmayı sürdürmek için rutin aralıklarla tekrarlanması gereken bakım işlemlerinin en önemlileri arasında yer alan petek temizliğini aksatmadan yaptırmalısınız. Merkezi ısıtma sistemlerinden ev ve işyerlerinde kullanılan kombilere kadar cihaz ne kadar yüksek verimle çalışıyor olursa olsun, ısıyı mekâna aktarmak için şebeke suyu kullanıldığı için zamanla peteklerde kireç birikmesi olur. Bu birikmelerin kısa sürede çamurlaşmaya dönmesi ise sıcak suyun birikme olan petek diplerine ulaşamamasına yol açar. Bahçelievler petek temizliği servisimiz yıkama makinalarıyla petekleri tek tek sökmekle uğraşmadan, kısa sürede ve özel geliştirilmiş formüle sahip temizlik ürünleriyle derinlemesine temizlik yapmaktadır.

Peteklerde biriken şebeke suyu artıklarının temizlenmemesi durumunda sistem yüksek verimle çalışarak, düşük yakıt kullanımıyla ısı üretse dahi bu ısının tamamı iç mekâna iletilememeye başlar. Bu durum ilk zamanlarda peteklerin en altına dokunulduğunda alt kısmın ısınmadığının fark edilmesiyle kendini belli ederken zamanla soğuk kalan bölge daha da geniş bir alanı kapsar. Neticede peteklerin alt kısmında önemli bir alanın ısınmaması, üretilen ısının da önemli bir bölümünden faydalanamamanıza yol açmaktadır. Bu sebeple Bahçelievler petek temizliği servisimiz yıllık aralıklarla sistemin petek temizliğini yaptırmanızı önerir.

Petek diplerine çökerek çamurlaşmaya yol açan şebeke suyu kirecini peteklerini sökmeden, özel makinalarla temizliyoruz. Özel formülü ile petek içindeki kireç ve diğer maddelerin tamamının çözülmesini sağlayan Nano Clean kimyasalını kullanan ekibimiz, bu karışımın çözdüğü kireç ve çamuru çift yönlü yıkama yapan özel makinalarla temizler. Yıkama makinalarımız pratik bir şekilde tesisata bağlanarak Avrupa’dan ithal, özel bir ürün olan Nano Clean uygulayarak, temizlik yaptığı için merkezi sistem ısıtmaların petek temizliği de kısa sürede yapılabilmektedir. Binadaki tüm petekleri sökmekle uğraşmadan, her katta ayrı bir temizlik işlemi uygulamaya gerek olmadan tek seferde merkezi ısıtma sistemine bağlı tüm peteklerin içini temizliyoruz. Peteklerin alt kısmının ısınmaması ve verimlilik kaybı yüzünden oluşan ısınma maliyeti artışı gibi problemlere uzun süreli çözüm getiren sökmeden petek temizleme hizmetlerimiz ile kış boyunca çok daha ekonomik bir şekilde ısınabilirsiniz.