Beykoz Petek Temizliği

İstanbul Avrupa Yakasında olduğu Kadar Anadolu Yakasında da doğalgaz petek temizlik ihtiyacı bulunmaktadır. Beykoz Petek temizliği hizmetlerimizde bu doğrultuda ilçemiz Beykoz da sürekli aktif şekilde hem konutlarda hem ticari alanlarda ve kısacası her yaşam alanında sağlanmaktadır.

Verimli ve düzgün bir ısınma için mutlaka doğalgaz kullanımında olan hanelerin temizlik yaptırması gerekmektedir. Bir çok ailemiz sorunlu petekler nedeni ile yeterli derecede ısınma sağlayamamaktadır. Bugüne kadar hiç bir şekilde petek temizliği yaptırmamış olanları mutlaka profesyonel olarak bu hizmeti bir defa olsa almalarını önermekteyiz.

Kombinizin, ev ve işyerinizi daha verimli bir şekilde ısıtmasını sağlayabilmek için düzenli olarak petek temizliği yaptırmanız gerekmektedir. Peteklerinizi sökmeden, kimyasal ilaç karışımları kullanarak, peteklerinizin içindeki pisliklerini eritiyoruz ve çift yönlü yıkama cihazlarımız ile tüm pisliği peteklerinizden tahliye ediyoruz. Petek temizliği hizmetimiz sayesinde kış aylarınızı sorun yaşamadan geçiriyorsunuz.

Kabaran faturalarınıza rağmen ısıtma sisteminizden istediğiniz performansı alamıyorsanız, sorunu kombinizde değil, peteklerde aramanız da fayda var. Doğalgazı ısı enerjisine dönüştüren kombi de olsa, bu ısının dağılımını sağlayan kombi değil peteklerdir.

Isıtma tesisatınızın, ısı iletim elemanları olan peteklerin kireç ve kir nedeniyle tıkanması ısınma sorunlarına neden olur. Kalorifer peteklerinin altı ısınmıyor sorunları da gelen en çok sorulardan biridir. Buda petek temizliği ile giderillen en büyük sorununuzdur.

Beykoz Petek Temizliği İletişim

Beykoz petek temizliği hizmetimiz sayesinde, zahmetsizce bu sorunlardan kurtulmanızı, daha az para ödeyerek daha fazla ısınmanızı sağlıyoruz. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için bizlere internet üzerindeki  telefonumuzdan bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz. Isınma sistemlerinin en çok kış aylarında istenilen sıcaklık derecesine ulaşılmadığı zamanlarda insanların acil olarak firmamız ile irtibata geçmesi sonrasında radyatör petek temizleme işlemleri yaptırılarak ısı performansında hızlı ve fark edilir yükseliş gözlemlenir.

Kalorifer petek temizliği yapılırken, aşırı kirli peteklerin temizlenmesi gerekir. Bunun için, peteklerin üstlerine birkaç damla klor ve iki damla sabun suyu karışımı dökülür. Karışımın etkisiyle kirli petekler temizlenir. Kalorifer peteklerinin temizliği her yıl en az bir defa olmalıdır. Bu temizliği yaparken kalorifer peteklerinin üzerlerindeki kireçlenmeyi temizlemek için kireç çözücü kullanılmalıdır

Kalorifer peteklerinin temizliği ile ilgili olarak, herkesin kafasında birçok fikir var. Bu konuda yapılan yanlışların en başında, peteklerin temizlenmesi için çok fazla su harcanmasıdır. Bu konuda doğru bilgileri almak, temizliği daha kolay ve etkili hale getirecektir. Kalorifer peteklerinin temizliği, herhangi bir kimyasal madde kullanmadan, sadece su ile yapılabilir. Bu konuda en doğru yolu uygulamak için, ilk olarak peteklerin temizlenmesine neden olan kirlerin ayıklanması gerekir. Bu kirler, çok ince bir tabaka halinde oluşurlar ve temizlenmesi oldukça zordur.

Beykoz Petek Temizliği Hizmetleri

Kalorifer peteklerinin temizliği en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Peteklerinizi her yıl en az bir defa temizleyin. Kullandığınız deterjanın çoğu peteklerinizi temizlerken yanmayacaktır. Ancak, bazı deterjanlar peteklerinizi yanabilir. Bu deterjanları kullanmadan önce deterjan etiketindeki bilgilere dikkat edin. Kalorifer peteklerini her yıl en az bir defa temizlemek oldukça zordur. Bu nedenle, temizleme işlemini kolaylaştırmak için birkaç yöntem var. Temizleme sırasında kullandığınız deterjanın çoğu peteklerinizi temizlerken yanmayacaktır. Ancak, bazı deterjanlar peteklerinizi yanabilir. Bu deterjanları kullanmadan önce deterjan etiketindeki bilgilere dikkat edin.

Beykoz Petek Temizliği Nedir?

Kalorifer petekleri temizliği ile ilgili olarak, herkesin kendi yöntemini kullanabileceği gibi, profesyonel olarak yaptırılması da mümkündür. Ancak, temizlik işinin doğru ve etkili yapılabilmesi için, uzman bir ekip tarafından yapılması daha doğru olacaktır. Kalorifer peteklerinin temizliği genelde iki yöntemle yapılır. Birincisi, kombi borusundan peteklere doğru hava akıtılarak, kirlerin dışarı atılması yöntemidir. İkincisi ise, peteklerin içine su verilerek, kirlerin temizlenmesi yöntemidir. Bu yöntemlerden herhangi biri tercih edilebilir. Ancak, kombi borusundan peteklere doğru hava akıtılarak, kirlerin dışarı atılması yönteminde dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Kombi borusundan peteklere doğru hava akıtılarak, kirlerin dışarı atılması yönteminde, ısı ile kirler de dışarı atılacaktır.

Beykoz Petek Temizliği Ne İşe Yarar?

Kalorifer peteklerinin temizliği, kalorifer peteklerinin oluşturduğu ısınmadan dolayı yapılmaktadır. Kalorifer peteklerinin sağlıklı bir şekilde çalışması, temizliğinin yapılmasına bağlıdır. Bu nedenle kalorifer peteklerinin her ay temizlenmesi gerekmektedir. Kalorifer peteklerinin temizliği için, kalorifer peteklerinin üzerindeki kül tabakasının alınması gerekir.

Bu amaçla kalorifer peteklerinin üzerinde bir damla yağ ya da yağ türevi bir kimyasal ile silinir. Bu işlemi yaparken, peteklerin tamamen ısındığından emin olunmalıdır. Kalorifer peteklerinin üzerindeki kül tabakası, bir fırça yardımı ile alınabilir. Bu işlemde, kül tabakasının alınmasında en önemli nokta, fırça ile temas edilen yerin ısısıdır. Bu nedenle, fırça ile temas edilen yerin ısısının en az yarısı kadar ısıtılmalıdır. Isıtılmayan yerlerde kül tabakası alınamaz.

 

Beykoz Petek Temizliği Aşamaları Nelerdir?

Kalorifer petekleri temizliği yapılırken, kullanılacak materyal ve gerekli aşamalar şöyle sıralanabilir;

1) Peteklerin temizlenmesi için öncelikle kalorifer peteklerinin altındaki demir parçasının çıkarılması gerekir. Bu işlemi yapmak için demir küçük bir çekiç yardımıyla sökülebilir.
2) Temizleyeceğiniz kalorifer peteğinin üzerine bir bez örtün.
3) Peteklerin alt kısmına karbonat ve kireç gibi temizlik malzemelerini bir kaba koyun.
4) Birkaç damla sirkeli suyu da peteklerin üzerine dökün.
5) Temizlik malzemelerini iyice harmanlayın.
6) Temizleyeceğiniz kalorifer peteğini üzerine sürün.
7) 5 dakika bekleyin.
8) Temizliği yaptığınız kalorifer peteğini ıslak bir bezle silin.
9) Temizlik işlemi bittikten sonra kalorifer peteğini tekrar altına takın.

Beykoz Petek Temizliği Nasıl Başlar?

Kalorifer petek temizliği, genellikle kalorifer peteği ağzının temizlenmesi ile başlar. Petek ağzının temizlenmesinden sonra, petek içi ve çevresi temizlenir. Bu işlemler sırasında, kalorifer peteklerindeki kireç ve tortu temizlenir. Kireç ve tortu temizlenmediği takdirde, peteklerde istenmeyen ısı kayıpları meydana gelir. Kalorifer petek temizliği, kalorifer peteğinin altında bulunan ızgaranın temizlenmesi ile de biter. Izgaranın temizlenmesinden sonra, petek ızgarasının altına kalorifer petek yağı dökülür. Yağ döküldükten sonra, petek ızgarasının temizlenmesi sağlanır. Izgaranın temizlenmesiyle, petek sistemi temizlenmiş olur.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir