Tuzla Petek Temizliği

Tuzla Petek Temizliği

Şebeke suyu ile devirdaim olan peteklerde zamanla çeşitli tortular birikir ve ısınmayı engeller. Tuzla petek temizleme yaptırarak petek sistemlerinden %100 verimli olacak şekilde performans alabilirsiniz. Şebeke suyu kullanan tüm ısıtma sistemlerinin ortak problemi olan kireçlenme, sıcak suyun temas kurduğu tüm metal yüzeylerde zamanla tortu birikmesine ve belli bir aşamadan sonra bu kireç tortusunun yoğun kıvamlı balçıklaşma haline dönüşmesine yol açar.

Peteklerinde içerisinde biriken bu parçalar sıcak suyun akışını engeller ve peteklerin ısınmasını engelleyecektir. Peteklerini yerinden sökmeden olduğu noktada vanasından işlemler gerçekleştiriyoruz. Kırmadan, sökmeden petek temizliği için firmamız ile bağlantı kurabilirsiniz. Www.petektemizligifiyatlari.com ile kaliteli ve uygun fiyatlı petek temizleme hizmeti alabilirsiniz.

Tuzla Makine İle Petek Bakım Hizmeti

Tuzla petek temizleme servisimiz bu işlemi eskiden olduğu gibi petekleri sökerek yapmaya çalışmamakta, modern yıkama makinaları ve patentli formüle sahip temizlik ürünleri kullanarak sizlere çok daha pratik çözümler sunmaktadır. Uzman ve profesyonel petek temizliği hizmetleri sunan firmamızdan yaz yada kış aylarında hizmet alabilirsiniz. Petek içerisinde tortuların ortadan kaldırılarak en iyi şekilde çalışması sağlanmaktadır.

Çamaşır ve bulaşık makinelerinde sürekli kireç önleyici özel kimyasal ürünler kullanılırken aynı sorunun, aynı şebeke suyunu kullanan ısıtma sistemlerinde de görüldüğü ise bilinmemektedir. Tesisatta tıkanmalara sebep olmanın yanı sıra peteklerin dibine çökerek, ısınma sorunları yaşanmasına da neden olan bu durumdan kurtulmanın tek yoluysa peteklerin tüm tesisatla birlikte temizlenmesidir.

Tuzla Kombi Petek Temizleme

Peteklerin içerisine giren sıcak su ile kireç metal yüzeylere daha iyi tutunmaktadır. Sıcak su peteklerde devirdaim yaparak evin içerisini ısıtmaktadır. Fakat tıkanık olan peteklerde sıcak su geçemeyeceği için ısınma yapmayacaktır. . Önceleri herhangi bir fark edilir soruna neden olmuyormuş gibi görünen bu durum, zamanla birikmenin artması ve tortu tabakasının balçık halini alması ile önemli oranda ısı kayıpları yaşanmasına neden olur.

Isıtma sistemlerinin suyla temas kuran metal yüzeylerinde kireç ve diğer maddelerin birikmesi aslında bulaşık ve çamaşır makinelerinde sıkça görülen bir durumdan kaynaklanır. Bu makinelerde olduğu gibi peteklerde de çeşitli aralıklarla temizlik yaptırılarak maksimum verimli şekilde kombi peteklerinizi kullanabilirsiniz.

Tuzla Kombi Petek Temizleme

Tuzla Petek Temizliği Ve Önemi

Tuzla petek temizleme ekibimiz ise problemin aşırı dereceye gelmeden önlenmesi için petek dipleri tamamen soğuk kalacak kadar beklemeden, her yıl bilhassa kış öncesinde petekleri temizlemenizi önermektedir. Isıtma sistemine bağlı olan tüm peteklerin alt bölümlerinde balçık kıvamında, yoğun birikmeler olması durumunda sıcak su peteklerin her yerini dolaşamaz ve ısınmayla ilgili sorunlar oluşabilir.

Alt kısma hiç iletilmeyen sıcak su sebebiyle peteklerin her yeri olması gerektiği gibi eşit oranda ısınamaz. Düzenli olarak temizlenen ısıtma sistemlerinde ısı kayıpları ve yakıt sarfiyatı en düşük seviyeye indirgenirken ısınma konforunuz üst seviyelere çıkar.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir